رئیس پلیس راهور گلستان از اعمال ۵۵ هزار جریمه محدودیت‌های تردد مربوط به کرونا خبر داد و گفت: نزدیک به ۳۸ هزار جریمه فقط در شهر گرگان انجام شده است.

 

به گزارش کناره ، عباس مهاجر بسطامی ظهر دیروز در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت اعمال قانون و تردد خودروها مربوط به مصوبات ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: تمامی اعمال قانون‌ها و محدودیت‌های اعمال شده جزء مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است و پلیس برای اساس این مصوبات عمل خواهد کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان گلستان که محدودیت‌ها مصوب و به پلیس اجرا شد تا به امروز ۵۵ هزار اعمال قانون یا همان جریمه رانندگی برای رانندگان متخلف در خصوص عدم رعایت ممنوعیت‌های تردد کرونایی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در شهرهای استان انجام شده است.

مهاجربسطامی گفت: از این تعداد، ۵۰ هزار جریمه مربوط به عدم رعایت ممنوعیت تردد شبانه بوده که برخی از آنها از ساعت ۲۱ به بعد و برخی از آنها از ساعت ۲۲ به بعد بوده که آن هم براساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا بوده است.

وی اضافه کرد: ۳۹ هزار و ۷۵۰ مورد اعمال قانون‌ها در گرگان صورت گرفته که از این تعداد ۳۷ هزار و ۵۰۰ مورد جریمه ۲۰۰ هزار تومانی مربوط به منع تردد شبانه، ۱۹۵ مورد جریمه یک میلیون تومانی و ۵۵ مورد جریمه ۵۰۰ هزار تومانی بوده است.

رئیس پلیس راهور گلستان خاطرنشان کرد: اعمال قانون‌ها از طریق همکارانم در پلیس راهنمایی و رانندگی استان و شهرستان‌ها و هم از طریق دوربین‌های نظارتی و هوشمند صورت گرفته و خواهد گرفت.

مهاجربسطامی بیان کرد: نکته قابل توجه این است که همکارانم با بهره‌گیری از تجهیزاتی که در اختیارشان قرار گرفته، دیگر جرائم به صورت سنتی و صدور قبض دستی انجام نخواهد شد و با دستگاه‌های در اختیار، جرائم رانندگان متخلف را اعمال قانون خواهند کرد.

ثبت ۸۰۶ هزار تخلف رانندگی در سال ۱۳۹۹

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۸۰۶ هزار و ۲۰۰ اعمال قانون رانندگان متخلف در شهرهای استان ثبت شده که ۱۴۳ هزار مورد مربوط به تخلفات حادثه‌ساز، ۴ هزار مورد آلودگی صوتی و ۲ هزار و ۳۰۰ مورد مربوط به استفاده از شیشه دودی بوده است.

رئیس پلیس راهور گلستان بیان کرد: ۱۳۸ هزار و ۹۰۰ فقره ثبت تخلفات و اعمال قانون از طریق دوربین‌های نظارتی و هوشمند صورت گرفته است که در کل شهرهای استان ۱۷۰ فقره دوربین و در شهر گرگان ۶۳ دوربین هوشمند و نظارتی فعال است.

مهاجربسطامی گفت: سال ۱۳۹۹، ۲ هزار و ۴۵۰ خودرو به دلیل خلافی بیش از یک میلیون تومان توفیق و به پارکینگ منتقل شده که در سال جاری سقف این موضوع به ۳ میلیون تومان افزایش یافته است و در صورتی که خودرو خلافی پرداخت نشده بیش از ۳ میلیون تومان داشته باشد توفیق و به پارکینگ منتقل خواهد شد.

توقیف ۲۵۳ گواهینامه رانندگی توسط پلیس راهور گلستان

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته ۹۵۰ دستگاه وسیله نقلیه به دلیل دارا بودن شکوائیه و دستور قضایی توقیف شده است، نکته مهم این است برخی اوقات رانندگان و مالکان خودرو به دلیل عدم ثبت شماره تلفن همراه و یا عدم تعویض پلاک، از شکایت قضایی مطلع نشده و با مشکل مواجه می‌شوند و توصیه می‌شود مالکان خودروها در اولین فرصت نسبت به تعویض پلاک و یا استعلام از آخرین وضعیت پلاک خودرو از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام کنند.

رئیس پلیس راهور گلستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۷ جلد گواهینامه به دلیل استفاده صاحب گواهینامه از قرص‌های روان‌گردان و یا مشروبات الکلی توقیف شده و ۱۹۶ فقره گواهینامه به دلیل دارا بودن نمره منفی توقیف شده است.

مهاجربسطامی گفت: گواهینامه‌ای که ۷۵ نمره منفی داشته باشد توسط پلیس توقیف و باطل خواهد شد و فرد مورد نظر باید برای اخذ گواهینامه تمام مراحل قانونی را از ابتدا طی کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار