معاون امداد و نجات جمعیت هلال از فوت ۱۰کوهنورد بر اثر ریزش بهمن در ارتفاعات تهران خبر داد.

 

به گزارش کناره ، محمد باقر محمدی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمربا اشاره به وقوع بهمن در طی هفته اخیر در استان تهران اظهار کرد: متاسفانه در آخر هفته اخیر بر اثر حوادث جوی تعدادی از کوهنوردان عزیزمان بر اثر ریزش بهمن گرفتار شدند که در این حادثه ۱۰ نفر از کوهنوردان (۹ نفر در کوهستان و یک نفر در بیمارستان) تا به امروز جان خود را از دست داده اند.

او در ادامه بیان کرد:  بر اساس تماس خانواده‌ها با جمعیت هلال احمر ۲۳ نفر مفقود اعلام شده است که دو نفر در منطقه درآباد در وضعیت نامعلوم هستند.

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام اسامی این جانباختگان گفت: یحیی انصاری، اشکان رضوانی، هادی بهادری، محسن محمدی، کوروش کاشفیان از کوهنوردان جانباخته منطقه کلکچال بودند که اجساد آن‌ها توسط بالگرد به پایین منتقل شدند، همچنین امیر هوشنگ سرآبادی در منطقه کلکچال به صورت زمینی به پایین منتقل شد و سید محمد فاطمی در منطقه آهار، اصغر کنعانی، علیرضا قادری زاهدی و اسماعیل جلیلوند از اسامی دیگر جانباختگان است.

او با بیان اینکه عملیات جستجو از ۷ دی ماه آغاز شده است تشریح کرد: ۲۰ تیم عملیاتی واکنش سریع در قالب ۱۰۰ نیروی تخصصی و نجات کوهستان با همراهی کوهنوردی و هیات کوهنوردی با انجام تعداد ۹ سورتی پرواز بالگرد در ۵ ساعت پرواز امدادی برای کشف جان باختگان در منطقه اعزام شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار