رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرگز از دستگیری ۴ شکارچی در کرانه خلیج گرگان خبر داد و گفت: از متخلفان سه قبضه سلاح کشف و ضبط شد.

به گزارش کناره ، وحید عرب امیری امروز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این شکارچیان که مبادرت به شکار خوتکا و اردک نوک پهن کرده بودند ۲ قبضه سلاح ساچمه زنی دو لول؛ یک قبضه سلاح تک لول به همراه مقادیری فشنگ کشف و متهمان پس از صورتجلسه تنظیمی به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: با آغاز فصل سرما؛ همچنانکه مهاجرت پرندگان از عرض‌های شمالی کره زمین شامل مناطق سردسیر سیبری و اروپای شرقی و غربی به گلستان آغاز شده است؛ شکارچیان نیز با سوءاستفاده از این فرصت اقدام به از بین بردن گونه‌های جانوری می کنند.

اردک نوک پهن

وی با بیان اینکه زمستان گذرانی پرندگان مهاجر تا نیمه یا اواخر فروردین ماه هر سال در گلستان ادامه دارد؛ گفت: باوجود تلاش محیط بانان استان به دلیل گستردگی حوزه تحت ماموریت؛ پرندگان مهاجر در خطر شکار هستند. 

 به گزارش ایرنا، در سال‌های گذشته سازمان حفاظت محیط زیست بصورت کنترل شده تعدادی محدود پروانه شکار صادر می کرد ولی امسال به سبب شیوع آنفلوآنزای فوق حاد در چند استان صدور این مجوزها متوقف شد.

زیستگاه‌های آبی بندرگز در کرانه جنوبی خلیج گرگان با اکوسیستم منحصر بفرد طیف گسترده‌ای از گونه‌های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله را در خود جای داده است.

استان گلستان از جمله تنفس گاه‌های متنوع برای گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران بوده و با اقلیم متنوع بصورت یکجا کوه، دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان را در خود جای داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار