براساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان شهرستان‌های گرگان، بندرگز و علی‌آبادکتول نارنجی شد.

 

به گزارش کناره ، جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان از لحظاتی پیش آغاز شد.
استاندار گلستان در این جلسه اظهار کرد: موج چهام با شدت قابل توجهی از جنوب کشور آغاز شده و تعداد قابل توجهی از شهرها قرمز شده و در استان گلستان نیز سه شهر گرگان، علی‌آبادکتول  و بندرگز در وضعیت نارنجی قرار گرفت.
هادی حق‌شناس گفت: این نشان می‌دهد اگر ما دقت نکنیم، موج چهارم بیشتر مردم را مبتلا خواهد کرد.
وی افزود: تصور بر این است موج چهارم موج آخری است که خواهیم داشت و با توجه به ورود واکسن یا تولید واکسن ایرانی انشاالله شرایط را به سمت بهتری خواهد برد.
استاندار گلستان تصریح کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی مهمترین توصیه‌هایی است که همچنان به آن تاکید داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه تصریح کرد: گلستان بیشترین کاهش ترددها را در این محدودیت ترددها داشته است.
عبدالرضا فاضل بیان کرد: پیک چهارم شروع شده و شاید اسفند امسال شاید بدتر از اسفند سال گذشته باشد.
وی اضافه کرد: شهرستان‌های علی‌آبادکتول، گرگان و بندرگز در شرایط نارنجی قرار گرفتند و شهرستان‌های گمیشان، بندرترکمن، مراوه‌تپه و گالیکش آبی و باقی در وضعیت زرد قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر ۴۳۲ بیمار بستری در بیمارستان‌ها در حال درمان هستند و سه بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته در استان بر اثر کرونا فوت کردند.
فاضل بیان کرد: تا شنبه گذشته ۳۸۰ بیمار داشتیم و امروز به ۴۱۰ بیمار رسیده و آمار رو به افزایش است و ۳۰ درصد بیماران سرپایی تست آنها مثبت شده و پیش‌بینی می‌شود هفته آینده ۵۰۰ تا ۶۰۰ بیمار داشته باشیم.
وی بیان کرد: ۲۷۰ واکسن به گلستان تعلق گرفت که ۱۷۰ واکسن تزریق شد و اولویت با پرسنل درمانی «آی‌سی‌یو»های کرونا بوده و یک هزار و ۲۰۰ پرسنل مشمول واکسن داریم.

در این جلسه مصوب شد از هر خانواده کارکنان دولت یک نفر به عنوان سفیر سلامت به مرکز بهداشت معرفی شود و اتاق اصناف نز برای واحدهای صنفی سطح استان به منظور جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در گلستان برنامه جامع و اجرایی را ارائه داده تا در جلسه بعدی مصوب و اجرایی شده تا از تعطیلی واحدهای صنفی در شب عید جلوگیری شود

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار