بر اساس اسناد بدست آمده، گروهک تروریستی منافقین در عراق و سوریه با گروه های معارض و تکفیری علیه جریان مقاومت همکاری کرده است.

به گزارش کناره ،همکاری گروهک تروریستی منافقین با گروه‌های شورشی و تکفیری نظیر داعش علیه محور مقاومت شامل جمع آوری اطلاعات، جاسوسی تلفنی، انتقال پول و حتی کمک به جذب و اعزام نیرو برای تکفیری ها بوده است.

بر اساس اسنادی که از فعالیت های منافقین در عراق بدست آمده، بخش قابل توجهی از فعالیت های این گروهک علیه محور مقاومت در همکاری با داعش بوده است.

منافقین در ابتدای حضور گروه داعش در عراق چندین ملاقات با سران این گروهک تکفیری داشته اند و در این جلسات فرماندهان داعش قانع شده اند که این گروهک هیچ علاقه ای به بحث های مذهبی نداشته و به هر گروهی که علیه منافع ایران فعالیت کند کمک خواهند کرد.

در زمان حضور صدام ارتباط نزدیکی میان مجاهدین خلق (منافقین) و فرماندهان بعثی ارتش عراق وجود داشت، با ظهور داعش بسیاری از نیروهای بعثی به این گروه تکفیری پیوستند و همین افراد زمینه ارتباط و همکاری منافقین و داعش را فراهم کردند.

همکاری مجاهدین و داعش شامل برگزاری جلسات آموزشی نظامی و اطلاعاتی برای نیروهای داعش، ارائه اطلاعات از فرماندهان مقاومت که از طریق جمع آوری و تخلیه تلفنی بدست آمده بود و حتی کمک هایی برای جذب نیرو از قبایل عراقی و اعزام آنها به گروه های تکفیری بوده است.

در اواخر سال 2011 میلادی منافقین در عراق به تعدادی از سران قبایل پول پرداخت کردند تا از قبایل خود برای داعش در عراق و برخی از گروه های معارض در سوریه عضوگیری کنند.

در گروهک منافقین، بخش روابط بین الملل که به بخش آر بی (RB) – عربی شهرت دارد، وظیفه ارتباط با داعش در عراق و دیگر گروه های تروریستی معارض در سوریه را بر عهده داشته است. 

منافقین همچنین بخش قابل توجهی از اطلاعات محور مقاومت که از طریق جمع آوری و تخلیه تلفنی بدست آورده بودند را غیر از داعش در اختیار رژیم صهیونیستی و نیروهای آمریکایی حاضر در عراق نیز قرار داده اند.

این اطلاعات شامل اسامی فرماندهان، محل سکونت، مسیرهای رفت و آمد و حتی اطلاعاتی از خانواده های آنهاست که عموماً با هدف اجرای عملیات تروریستی جمع آوری و استفاده شده اند.

هر چند منافقین در سال 2012 خاک عراق را ترک کردند، اما به نظر می رسد ارتباطات و نفوذ این گروهک در برخی از ساختارهای دولت عراق همچنان پابرجاست و همین امر امکان جاسوسی و فعالیت های ضدامنیتی این گروه در عراق را بوجود می آورد.

 منافقین اکنون در دو کشور اروپایی آلبانی و فرانسه مستقر بوده و تحت حمایت مستقیم فرانسه و همچنین حمایت آمریکایی ها در آلبانی، همچنان به فعالیت های جاسوسی از طریق تخلیه تلفنی علیه محور مقاومت در عراق ادامه می‌دهند.

در آینده اسناد و اطلاعات بیشتری در مورد جزئیات فعالیت این گروهک در عراق منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار